راهنمای خرید ویلچر برقی

برای خرید یک ویلچر برقی مناسب، ابتدا باید پاسخی برای چند سوال زیر یافت:

 

√در طول روز چند ساعت به طور مداوم از ویلچر برقی استفاده خواهم کرد؟

√آیا در هنگام استفاده از ویلچر برقی نیاز به جابجایی با خودرو هم دارم یا خیر؟

√هنگام استفاده از ویلچر برقی در سطوح هموار تردد دارم یا سطوح ناهموار؟

شاید بهترین دسته بندی برای ویلچرهای برقی تقسیم انواع ویلچر برقی به دو دسته تاشو و مبله باشد.

هر چند دسته بندی های تخصصی تر مثل رانش با چرخ جلو ، چرخ وسط و چرخ عقب نیز می تواند برای انتخاب ویلچر برقی مناسب ،مفید باشد.

1)ویلچر های برقی تاشو:

این ویلچر ها ی برقی معمولا سبک تر از انواع دیگر ویلچر های برقی هستند . اغلب کوتاه تر و باریک تر هستند و امکان مانور بیشتری در فضای کوچک دارند. اغلب به صورت تاشو طراحی شده اند که حمل و نقل آن توسط خودرو راحت باشد .این مدل معمولا تایرهای صاف تری تحت عنوان تایرهای فرشی دارند.

والبته معمولا باتری های با ظرفیت پایین تری داشته و در نتیجه مسافت کمتری را با هر بار شارژ می پیمایند و معمولا موتورهای با قدرت کمتری هم بر روی این ویلچرها نصب می گردد.

2)ویلچرهای برقی مبله:

این ویلچرها معمولا دارای چرخ های بزرگ هستند . چرخ رانشی بزرگ ممکن است در جلو یا عقب قرار گرفته باشد. این ویلچرها برای مسیرهای ناهموار مناسب هستند ، اما معمولا به دلیل اندازه بزرگ عبور آن ها از معابر تنگ،درگاه ها و راهروها سخت است و مانورپذیری کمتری دارند. معمولا چرخهای رانشی بزرگ در عقب به جهت شباهتی که با ویلچرهای دستی دارند پرطرفدار است.

در این مدل ها معمولا از باتری های با ظرفیت بالاتری استفاده می شود و همینطور معمولا موتورهای آن قدرت بیشتری دارند.

 

چرخ رانشی

همانطور که پیش تر اشاره شد چرخ رانشی ویلچر برقی ممکن است در جلو یا عقب ویا وسط ویلچر برقی قرار گرفته باشد در این موارد خوب است بدانیم در مدل هایی که چرخ های رانشی بزرگ در جلو قرار دارند ممکن است در ابتدا کنترل ویلچر برقی برای کاربر سخت باشد. ولی این طراحی، ویلچر را بسیار قدرتمند و البته در شرایط ناهموار زمینی بسیار پایدار کرده است.ویلچرهای با چرخ رانشی عقب کنترل راحت تری دارند و ویلچرهای با چرخ رانشی وسط خواصی بین دو مدل دیگر دارند.

 

باتری

در ویلچرهای برقی یکی از قسمت های مهم باتری ویلچر می باشد.باتری مرغوب با طول عمر بالا می تواند از هزینه های جانبی شما به طور چشمگیری بکاهد.

 

جویستیک و مدارات الکترونیکی

شاید بتوان گفت مهمترین قسمت ویلچر برقی جویستیک ، درایور و مدارات الکترونیکی آن باشد.

این قسمت باید دارای سخت افزار مطلوب و قابل اعتماد و همچنین نرم افزار(برنامه) مناسب باشد.

سخت افزار مناسب باعث خرابی کمتر مدارات خواهد شد و  نرم افزار مناسب باعث می شود شما به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید و حرکت شما با ویلچر برقی نرم و دلپذیرتر باشد.

به دلیل اهمیت این قسمت در مقالات بعدی به طور مفصل به تحلیل جویستیک ،درایور و مدارات الکترونیک خواهیم پرداخت.

 

سرعت ،شتاب و چابکی

در هنگام خرید ویلچر برقی حداکثر سرعت که وابسته به موتورها و طراحی مدارات الکترونیکی آن می باشد نکته مهمی خواهد بود.

همچنین شتاب و چابکی ویلچر برقی که وابسته به درایور و مدارت الکترونیکی می باشد هم نکته ای قابل تامل خواهد بود که بهتر است هنگام خرید، با تست ویلچر برقی از مناسب بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

 

تعمیر کار مجرب

ویلچرهای برقی به علت داشتن مدارات پیچیده الکترونیکی در هنگام خرابی احتیاج به تعمیرکاران ماهر و آشنا به مدارات دارند.مدارات اغلب ویلچرهای برقی شاید در کل شبیه به هم باشند ولی تفاوت های اساسی در طراحی هر کدام باعث می شود هنگام خرید به این نکته دقت کنید که آیا تعمیرکار قابل اعتماد برای تعمیر ویلچر مورد نظر شما وجود دارد یا خیر.

در زمینه تعمیرات مدارات الکترونیکی ویلچرهای برقی متخصصان شرکت فناوری هوشمند میکائیل با سابقه چندین ساله در این زمینه و همکاری با وارد کنندگان و تولید کنندگان ویلچرهای برقی می توانند گزینه قابل اعتمادی برای شما باشند.

 

گارانتی

همیشه داشتن گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش در دسترس می تواند باعث آسودگی خاطر کاربر برای خرید یک محصول قابل اعتماد باشد.

هر چند کیفیت بالای یک ویلچربرقی باعث گران تر شدن ویلچر می شود اما این نکته رادر خاطر داشته باشید که گران بودن یک ویلچر برقی لزوما به معنای کارایی بیشتر آن نیست و یک ویلچربرقی ارزان لزوما یک ویلچر برقی بی کیفیت نیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + نه =