قیمت ویلچر برقی

قیمت ویلچر برقی

ویلچر های برقی بر خلاف ویلچر های معمولی، توانایی جابجایی افراد را با استفاده از نیروی الکتریکی دارند. این ویلچر ها دارای باتری های قابل شارژ هستند که با برق شارژ می شوند و به کمک موتورها باعث می شوند تا دستگاه به حرکت درآید.

با استفاده از اهرم کنترل، کاربر می تواند  جهت و سرعت حرکت را تعیین نماید و آن را حرکت داده و یا باعث توقف دستگاه شود.  ویلچر های برقی در مقایسه با ویلچر های غیر برقی، دارای ساختاری پیچیده تر هستند، اجزای بیشتری دارند، سنگین تر می باشند و قیمت بالاتری نیز دارند.

در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر قیمت ویلچر برقی را بررسی کنیم.

در کشور ما با توجه به نوسانات قیمت ارز و اینکه تغییرات قیمت ارز بر قیمت مواد اولیه مربوط به ساخت ویلچربرقی اثر می گذارد. افزایش یا کاهش قیمت ارز، مانند هر کالای دیگری بر روی قیمت ویلچرهای برقی هم اثر گذار است.

مورد بعدی مربوط به مقدار و نوع مواد مصرفی به کار رفته در تولید بدنه ویلچربرقی می باشد. به طوریکه هر چقدر میزان مواد به کار رفته دریک ویلچر بیشتر باشد قیمت آن ویلچربرقی نسبت به مدل های مشابه بیشتر خواهد بود. مثلا یک ویلچر مبله معمولا گرانتر از یک ویلچر تاشو می باشد.

البته آلیاژ به کار رفته در بدنه هم به طور مستقیم روی قیمت ویلچر برقی اثر گذار است.گرانترین آلیاژهای موجود آلیاژهای سبک و در عین حال مستحکم است.

با توجه به زیاد بودن قطعات در تولید ویلچر برقی، کیفیت و قیمت هر قطعه بر روی قیمت کل ویلچر برقی اثر گذار خواهد بود. به عنوان مثال وجود موتورهای با کیفیت و پر قدرت و همچنین باتری با کیفیت تاثیر مستقیمی بر قیمت ویلچر برقی دارد.باتری انواع ویلچر های برقی با ظرفیت های مختلف در بازار موجود می باشد که باتری های با ظرفیت ۲۲ آمپر ساعت از متداول ترین و استاندارد ترین نوع باتری برای این نوع ویلچر ها است.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ویلچر برقی نوع کنترلر استفاده شده در ویلچر برقی می باشد.مسلما کنترلرهای ساده و بی کیفیت با امکان خرابی بالا و حرکت پر تنش قیمت پایینتری نسبت به کنترلرهای با کیفیت که احتمال خرابی پایینی دارند و حرکت ملایم و لذتبخشی را برای کاربر فراهم می آورند خواهند داشت.

علاوه بر آن کارایی ویلچر های برقی هم بر قیمت آن اثر مستقیم دارد. مسلما قیمت یک ویلچر برقی ساده که فقط امکان حرکت به کمک نیروی الکتریکی رادارد پایین تر از قیمت ویلچرهای برقی که دارای جک صندلی، جک پا، قابلیت ایستا و تخت شو، تغییر ارتفاع، فراخوانی با موبایل و …. را دارند خواهد بود.

اما نکته مهم در خرید ویلچر برقی ایجاد نوعی تعادل بین کیفیت و قیمت است به طوریکه کاربر کیفیت را فدای قیمت نکند و با خرید ویلچر ارزانتر هزینه های تعمیرات را به خود تحمیل ننماید.البته در عین حال می بایست با شناخت اجزای یک ویلچر برقی از خرید با قیمت معقول نیز غافل نباشد.

سعی کنید تا ویلچری را انتخاب نمایید که دارای امکانات مورد نظر شما، قطعات الکترونیکی مطمئن، تشکی نرم، ساختاری مستحکم، چرخ هایی روان و البته ظاهری زیبا باشد.

با توجه به قیمت بالای ویلچر برقی، مشورت گرفتن از افراد مطلع و کارشناسان می تواند کمک بزرگی به انتخاب و یک خرید مطمئن نماید.

کارشناسان شرکت فناوری هوشمند میکائیل به عنوان مرجع تولید و تعمیر یکی از اجزای مهم ویلچر برقی (کنترلر ویلچر برقی) آمادگی دارند به خریداران ویلچر برقی در این زمینه مشاوره رایگان ارائه دهند. برای این منظور کافیست با لمس گزینه تماس با ما از کارشناسان فنی این شرکت مشاوره بگیرید.     تماس با ما

همچنین میتوانید از طریق دایرکت اینستاگرام شرکت در هر زمان سوالات خود را از متخصصین ما بپرسید.   انتقال به صفحه اینستاگرام 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =