ویلچر برقی

تعمیر و نگهداری از ویلچر برقی

پس از خرید ویلچربرقی مهمترین سوال برای کاربران نحوه تعمیر و نگهداری از ویلچربرقی است.

با توجه به قیمت بالای ویلچر های برقی روش های نگهداری از ویلچربرقی بسیار با اهمیت بوده و به افزایش عمر ویلچربرقی و همچنین به افزایش ایمنی کاربر کمک بسیاری می نماید.

معمولا در دفترچه راهنمای هر ویلچر برقی روش های نگهداری و حتی برخی عیب یابی های مقدماتی در مورد ویلچر برقی آورده شده است.با توجه به آموزش ارائه شده در دفترچه در برخی موارد کاربر می تواند شخصا به تعمیر ویلچر برقی خود بپردازد.

در این مقاله ما به نکات عمومی در مورد نگهداری از ویلچرهای برقی که در اغلب ویلچرها کاربرد دارد می پردازیم.

1- نظافت ویلچربرقی : نظافت نمودن ویلچر  از مواردی است که می تواند در نگهداری ویلچر برای سالیان طولانی کمک بسزایی نماید. توصیه می گردد که به صورت دوره ای ، بدنه ویلچر را با یک پارچه مرطوب و مواد شوینده ملایم تمیز نموده و سپس آن را خشک کنید.

2- بازدید ظاهری : به صورت دوره ای ظاهر ویلچر برقی از جمله اتصالات، کابل ها، بدنه کنترلر، لاستیک گردگیر دور اهرم، چرخ ها، ترمز های مغناطیسی و … را بازدید کنید و از اینکه صدمه ای ندیده باشند مطمئن شوید.نشت روغن از موتور را جدی بگیرید و در صورت مواجهه از تعمیرکار مجرب مشاوره بگیرید.

3- سلامت باتری : با کنترل مدت زمان شارژ و دشارژ شدن باتری و اینکه این زمتنها در حد نرمال باشند از سلامت باتری ویلچربرقی خود مطمئن شوید.

4- تست زاویه اهرم جویستیک : به این صورت که به طور هفتگی چک نمایید اهرم جویستیک در حالت معمول در نقطه مرکز قرار داشته باشد.

5- تست ترمزهای مغناطیسی : دستگاه را روشن کنید. اهرم جویستیک را کمی به سمت جلو فشار دهید تا صدای آزاد شدن ترمز مغناطیسیِ را بشنوید. این صدا بصورت یک ضربه کوتاه از برخورد دو صفحه فلزی شنیده می­شود.سپس بلافاصله اهرم را رها کنید تا صدای ترمز مغناطیسی از هر دو موتور دوباره به گوش برسد.(این تست را برای جهت های چپ، راست و عقب تکرار کنید)

6- دوری از رطوبت و مواد خورنده : سعی کنید ویلچر برقی را در معرض رطوبت مداوم و همچنین در معرض مواد خورنده مانند برخی شوینده ها و مواد صنعتی قرار ندهید.

7- عبور از مسیر ایمن :

•    از شیب هایی که بیشتر از مقدار توصیه شده در دفترچه راهنما است عبور نکنید.

•    از سرعت خود هنگام عبور از زمین ناهموار و یا سطوح نرم بکاهید.

•    از چمن های بلند دوری کنید زیرا می توانند داخل ترمزها بروند و دور آنها بپیچند.

•    از شن و ماسه خیلی سست دوری کنید.

•    اگر از عبور از سطحی مطمئن نیستید، از آن نگذرید.

شرکت فناوری هوشمند میکائیل برای آشنایی با نکات مهم در تعمیر و نگهداری از ویلچر برقی از شما دعوت می کند تا صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.  صفحه اینستاگرام

ضمنا در صورت نیاز به مشاوره جهت رفع عیب و یا تعمیرات تخصصی ویلچربرقی خود می توانید با ما تماس بگیرید.  تماس با ما

مطالب مرتبط